AdMob Reklam Kodları Nasıl Alınır?

Mağaza üzerinden satın aldığınız oyunun reklam kodlarını almanız için AdMob paneli üzerinden yeni bir reklam uygulaması oluşturmanız gerekmektedir. Öncelikle AdMob’a kendi hesabınızla giriş yapmalısınız.

Eğer AdMob hesabınız yoksa AdMob Hesabı Nasıl Açılır? makalemizi okuyabilirsiniz.

AdMob’a giriş yaptıktan sonra ilk yapmanız gereken karşınıza uygulamanızı Google Play veya App Store’da yayınladınız mı? sorgusu gelecektir.

Hayır seçeneğini seçerek bir sonra ki adıma geçiniz. (Oyununuz yayına girdikten sonra tanımlama işleminizi yapabilirsiniz.)

Bir sonra ki adımda uygulama adınızı girerek platform seçimi yapınız.

Uygulamanızı adını yazdıktan reklam birimi oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için Ekle butonuna tıklayarak SONRAKİ ADIM: REKLAM BİRİMİ OLUŞTURUN butonunu seçiniz.

Aşamaların sonunda da reklam birimi oluşturma adımına geçeceksiniz.

Bu adımda reklam biçimini seçmeniz gerekmektedir. Banner, Geçiş veya Ödüllü reklam tiplerini seçebilirsiniz.


Reklam birimi ayarları adımında ise Reklam birimi adı alanını doldurup Reklam Birimi Oluştur butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Reklam biriminiz başarıyla oluşturuldu, reklam birim kimliklerinizi kopyalayıp WhatsApp hattımız üzerinden ilgili temsilcinize aktarmanız gerekmektedir. Başka bir reklam birimi oluştur seçeneği ile diğer reklam seçeneğini de aktif edebilirsiniz.

Diğer Yazılar
0
Sepet
  • No products in the cart.